جستجو

مسئول سایت

Kamal Hajmohammadniaدکترکمال حاج محمدنیا قالی باف

 

 

 

معرفی

دانشگاه فردوسي مشهد با بيش از 60 سال فعاليت علمي بزرگترين دانشگاه شرق کشور است و در سطح ملي نيز جزو پنج دانشگاه بزرگ کشور محسوب مي شود. تاريخچه تاسيس گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشكده كشاورزي اين دانشگاه  به سال 1354 بر گشته و در اين مدت  در ابعاد آموزشي و پژوهشي يکي از موفق ترين گروههاي آموزشي در دانشگاه  فردوسي مشهد و همچنين در سطح کشور بوده است.  
گروه زراعت دانشكده كشاورزي دانشگاه فردوسي مشهد از سال 80-1379 فعاليت خود را به عنوان «قطب علمي گياهان زراعي ويژه» بصورت رسمي آغاز كرده است.  اين دورة  فرصت بسيار خوبي را براي اعضاء قطب علمي گياهان زراعي ويژه فراهم نمود تا با كسب تجربيات علمي و اجرايي در زمينه گياهان زراعي ويژه، شناخت عميق و همه جانبه اي را از مسائل و مشكلات موجود در زمينه توليد و فرآوري اين گياهان كسب كنند. مجددا از سال 1384 با شروع دومين دوره قطب هاي علمي،  قطب علمي گياهان زراعي ويژه دانشگاه فردوسي به فعاليت خود ادامه داد و اين روند کماکان در گروه زراعت اين دانشگاه ادامه دارد.
اين تجربيات مرهون تلاش هاي اعضاء اين قطب مي باشد كه در چارچوب اجراي طرح هاي پژوهشي، سوق دادن پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و دكترا به سمت پژوهش در گياهان ويژه، ارائه كارگاههاي آموزشي متعدد، ارتباط با متخصصين كشور و نيز شركت در كنفرانس هاي ملي و بين المللي صورت گرفته است. گواه اين موفقيت شناخته شدن اين قطب به عنوان عالي ترين مركز تحقيقات علمي در مورد گياهان ويژه در سطح كشور و نيز در برخي مجامع بين المللي است بطوريكه برگزاري دومين سمپوزيوم بين المللي زعفران بطور رسمي، به اين قطب واگذار و به بهترين شکل برگزار شده است. بي شك اين تجربيات گرانبها، قطب علمي گياهان زراعي ويژه را به سطحي از توانايي هاي علمي رسانده است كه قادر باشند برنامه پنج ساله سوم خود را براساس اين بينش عميق بصورت كاملا سازمان يافته ارائه کنند. برنامه اي كه در ادامه ارائه مي شود از پشتوانه علمي و اجرايي كافي و مطمئن برخوردار بوده و تحقق اهداف آن كاملا عملي و قابل انتظار خواهد بود.

آمار سایت

012805
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۷۷۵
۳۷۹
۶۸۶
۰
۰
۱۲۸۰۵